דודי פרלה מסביר: איך יכול הטיפול הטבעי בעור לשפר את איכות חייכם?

שיחה אישית עם דודי פרלה, מטפל מומחה במחלות עור

גירוד מציק וטורדני בעור, פריחה פתאומית, פצעים ושלפוחיות, קשקשים, פטריות שמש ועוד – אין סוף לבעיות העור שעלולות לתקוף אותנו, יום בהיר אחד. לעתים הן מופיעות בהפתעה, כאילו משום מקום. במקרים אחרים, אלו הפרעות ומחלות כרוניות וממושכות, המלוות את חיינו, גורמות מטרד ופוגעות באורח החיים ובאיכות החיים של הסובלים מהן.

בעיות עור יוצרות קושי ניכר, מבוכה וטרדה יומיומית. הסובלים מבעיות עור חוששים לעתים לחשוף חלקים מגופם, כולל זרועות, כפות ידיים, צוואר וכדומה. כאשר מדובר במחלה שיש לה ביטויים על פני הפנים או הקרקפת, ואין דרך להסתיר או לטשטש, המצוקה גדלה. בעיות העור יוצרות גם קשיים נוספים, למשל כאשר עולה צורך דחוף להתגרד או כאשר הן מקשות על לבישת בגדים, גרביים או נעליים. צרפו לכל זה את השימוש במשחות, סבון מיוחד, תרופות, שמירה קפדנית על היגיינה ועוד הרגלים – והנה, אפשר להצהיר על פגיעה משמעותית והפרעה לחיי השגרה היומיומיים.

אז מה עושים? פגשנו את דודי פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, ובקשנו ממנו הסבר אודות הטיפול הטבעי בבעיות עור, על פי הרפואה הסינית המסורתית.

מי הם הפונים למרפאה שלך, לטיפול טבעי בבעיות עור?

דודי פרלה: "למרפאה שלי מגיעים אנשים שמתמודדים עם מחלות עור כרוניות, ומחפשים פתרון יעיל, שנשאר לאורך זמן. לעתים אלו אנשים שהתייאשו מדרכי הטיפול הקונבנציונליות, או כאלו שמגלים שהתופעה אינה נעלמת, אלא חוזרת פעם אחר פעם, והם מעוניינים למצוא פתרון והקלה ממושכים.

מטופלים אחרים הם כאלו שצצה אצלם מחלה עורית, לעתים כזו שקשורה למצבי חיים כדוגמת סטרס או גיל (למשל אקנה, בגיל ההתבגרות), והם מבקשים לפתור אותה ביסודיות באמצעים טבעיים ובטוחים.

האם הטיפול מתאים רק למי שמחפשים אחר דרכים טבעיות, או שניתן לשלב עם טיפול במרפאת עור קונבנציונלית?

דודי פרלה: "בוודאי שניתן לשלב. ישנם מטופלים שזקוקים למענה משולב – הן תרופות קונבנציונליות מן הרפואה המערבית, והן טיפול טבעי בכלים מן הרפואה הסינית".

איפה ניתן הטיפול?

דודי פרלה: "הטיפולים מתקיימים במרפאה ברמת אביב, ובמידת הצורך במקביל לטיפול של המטופל אצל רופא העור״.

מהו הייחוד של הטיפול הסיני במחלות עור?

דודי פרלה: "הייחוד של הרפואה הסינית הוא שהיא מצליחה, באמצעות אבחון מקיף ומעמיק, לאתר את הגורמים לבעיה, ולטפל לא רק בסימפטומים, אלא גם בשורש המחלה. הטיפול אינו מתמקד רק בעור החיצוני, ומתיחס לגוף כאל מערכת שלמה. למרות שהביטוי למחלת העור הוא חיצוני וגלוי, הסיבות לה כרוכות לעתים בבעיות בפנים הגוף – חוסר איזון אנרגטי פנימי, חולשה של מערכת החיסון ומערכת העיכול, תזונה לקויה, מתח נפשי וקשיים רגשיים, אורח חיים בלתי מאוזן ובעיות תורשתיות.

נסיבות נוספות שנלקחות בחשבון קשורות לתנאי הסביבה, כדוגמת תנאי מזג אויר, טפילים או מגע וחשיפה לחומרים שמשפיעים על מצב העור".

האם הרפואה הסינית יעילה ועובדת?

דודי פרלה: "זו שאלה שעולה הרבה, ומעסיקה מאד את מי שחושבים על טיפול טבעי בבעיות עור. הרפואה הסינית היא בעלת הצלחות מוכחות בטיפול בבעיות עור. אני למשל בדקתי והראיתי במחקריי את יעילות הטיפול ברפואה הסינית במחלות אורטיקריה ואטופיק דרמטיטיס. במצבים החריפים והקשים יש צורך בשילוב מושכל עם רפואה מערבית להשגת תוצאות מירביות.

אם אני סובל מבעיית עור ממושכת, מתי אוכל לצפות לתוצאות?

דודי פרלה: "חשוב לציין שכאשר מופיעה בעיה כרונית על גבי העור, זוהי עדות להפרעה וחוסר איזון ממושכים במערכות גוף שונות. על כן, ניתן לראות תוצאות כבר אחרי מספר טיפולים, אך נדרש בדרך כלל פרק זמן שאורך בין ימים לחודשים עד להטבה מלאה. הזמן הנדרש לריפוי תלוי בחומרת המחלה ובמשכה, אך הטיפול הוא יסודי ויעיל, ושווה את הסבלנות והזמן".

דודי פרלה, בעל תואר שני M.Sc ברפואה סינית מסורתית, מומחה לטיפול ברפואה סינית במחלות עור כגון פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, סבוריאה ועוד. למידע נוסף בקרו באתר המרפאה.