השכרת מונית - כך תעשה את הבחירה הכלכלית הנכונה

עד לפני כמה שנים טובות, כל מי שהחזיק במספר של מונית, הרגיש כאילו הוא זכה בפיס. היה מדובר במתנה יקרה, עליה הוא שילם לא מעט אך גם יכול היה להרוויח במהלך השנים לא מעט, למען האמת הרבה יותר.

הרעיון היה פשוט, המדינה היתה מפרסמת מדי שנה מכרז אליו יכול היה לגשת כל אחד, כאשר כל אחד שילם סכום כסף מסוים, ואם הוא היה זוכה בהגרלה הוא היה מקבל מספר של מונית. הוא היה יכול להחליט מה לעשות עם המספר, האם להחזיק בו או לשכור אותו. מרבית האנשים העדיפו להשכיר לנהגים ובכך הם היו מרוויחים כסף רב. הרעיון של השכרת מונית היה פורה מאוד.

בשנים האחרונות זה השתנה ולו מהסיבה הפשוטה, שהביקוש למספר או השכרת מונית, ירד. היום זה כבר הרבה פחות יקר לרכוש מספר של מונית והרווח שבעלי המספרים עושים הוא נמוך יותר, לכן גם הביקוש למספרים שכאלה ירד. ובכל זאת, אם יודעים לעשות את הבחירה הכלכלית הנכונה אז אפשר להרוויח לא רע מכל התחום של השכרת מספר או השכרת מונית.

אפשר למצוא סיבות שונות ורבות מדוע הרעיון של השכרת מונית כבר לא אפקטיבי כמו בעבר, הרי הזמנים השתנו, התחבורה הציבורית התפתחה, יש הרבה מאוד נהגי מוניות, וצריך לומר את האמת, אנשים אוהבים להשתמש בכלי רכב שלהם (או באופניים) ולא ממהרים להשכיר את שירותיהם של נהגי מוניות.

אך למרות כל זה, יש לא מעט מקרים בהם נדרש להשכיר את שירותיו של נהג מונית. למשל, בנסיעות לשדה התעופה ובחזרה, במקרים בהם אין כלי רכב בבית, באזורים בהם התחבורה הציבורית היא לא טובה כמו במרכז הארץ, בשעות הלילה, באזורי בילוי, וכן בגילאים מסוימים. לכן אם מחליטים על השכרת מונית ובפרט על השכרת מספר מונית, אפשר להצליח מבחינה כלכלית עם אסטרטגיה נכונה.

מה צריך לעשות מי שמחליט להשכיר מונית?

בשביל להצליח מבחינה כלכלית, על נהג או מי שמבצע השכרת מונית, לבצע מספר צעדים:

ראשית, עליו להחליט מראש היכן הוא עובד. הוא לא צריך להתחייב על עבודה בכל האזורים. הוא יכול להחליט שהוא עובד במקום מסוים, בו הוא חושב שיש לו סיכוי טוב יותר להצליח.

שנית, עליו להחליט שהוא עובד בשעות מסוימות אשר ייתכן והן יותר רווחיות. כך הוא מפחית עלויות בשעות הפסד.

שלוש, עליו להשקיע ברכב ברמה מסוימת, כזו שתגרום לכל מי שנכנס אליו תחושה נעימה אך מעבר לכך, הרכב ישמש אותו גם מחוץ לשעות העבודה.

ארבע, עליו לבחון את עצמו לאורך זמן, ולגלות היכן הוא יכול להשתפר. חשוב שיבחן איפה בדיוק הוא מצליח ואיפה לא.

חמש, פרסום ושיווק באינטרנט ובמקומות אחרים, יכולים בהחלט לעזור.