ליסינג מוניות

אתה רוצה להיות נהג מונית, אבל מודאג מהתשלומים העצומים על רכישת הרכב. אין זו סיבה לוותר על החלום: ליסינג למוניות הולך וצובר תאוצה מדי יום, ומאפשר לכל נהג לא רק רכישה בתנאים נוחים- אלא גם שקט נפשי לכל אורך תקופת הליסינג.

מהו ליסינג מוניות?

ככלל, ליסינג היא עסקת מימון של כלי רכב, אשר מבוססת על עיקרון פשוט אחד: הנהג משלם תשלום מקדמה ראשונית, ואת יתר הסכומים בצורה של תשלומים חודשיים. לאחר מכן, בתום תקופת הליסינג (שנעה לרוב בין שלושה לחמש שנים), יכול הוא לבחור להשלים את התשלומים הנותרים עבור רכישת הרכב, כמו גם להתחיל בעסקה חדשה. שיטה זו נקראת ליסינג מימוני, והיא הופכת לפופולרית יותר ויותר ולא רק למוניות - ניתן למצוא ליסינג מימוני למכוניות פרטיות וליסינג מימוני משאיות.

ליסינג תפעולי הוא מסלול נוסף של עסקאות ליסינג, והוא מיועד לרוב לחברות המעוניינות בצי גדול של כלי רכב- במקרה שלנו, חברות המעוניינות לפתוח בשירות מוניות. פה יכללו התשלומים החודשיים גם את ההוצאות הנלוות לאחזקת הרכב, לרבות ביטוחים, טסטים ותיקונים. כאשר אחד מכלי הרכב יושבת, תהיה אחראית חברת הליסינג על הנפקת רכב חלופי.

עם זאת, על מנת להשתמש ברכב כשירות הסעות לכל דבר, נדרש מהנהג לקיים מספר תנאים נוספים.


אלו האנשים שיכולים לנהוג במונית

על מנת לנהוג במונית, יש צורך, קודם כל, ברישיון נהיגה במונית. זהו רישיון בדרגה D1, המאפשר הסעה של עד 16 נוסעים. הוא ניתן לאנשים המחזיקים ברישיון שנתיים לפחות, בגיל מינימלי של 21 ולאחר מעבר של קורס נהיגה ברכב ציבורי.

בנוסף על כך, נדרש "מספר ירוק", אותו רישיון להפעלת מונית. הוא יתקבל לאחר פנייה לוועדת המוניות של משרד התחבורה, בכפוף לתנאים מסוימים. עם קבלת האישורים, ניתן כבר לפנות לחברה המתמחה בהשכרת ליסינג למוניות, ולאפס את המונה.

מאפייני הליסינג למוניות

יש לציין כי בדרך כלל עסקאות ליסינג למוניות יהיו לתקופה קצרה מעט יותר מהנהוג בשוק הפרטי (בדרך כלל כשנתיים), כאשר התשלומים יכללו גם את שכירות הזכות הציבורית וכן ביטוחים ייחודיים לכלי תחבורה זה: דוגמת ביטוח מונה וכובע מלא.

מאפיין נוסף הוא שבניגוד למסלולי הליסינג ה"רגילים", בחלק מעסקאות ליסינג המוניות התשלום הוא על בסיס יומי, ולא חודשי.

היתרונות של ליסינג מוניות

גם לאחר שעומדים בתנאים האלה, נדרש כמובן הון עתק על מנת להתחיל לשמש כנהג מונית בפועל. ליסינג מוניות, בין אם לרכב פרטי ובין אם לצבא שלם של מוניות, מהווה דרך ראויה להתחיל.

היתרון הראשון הוא התשלומים הגמישים והנוחים. חברות הליסינג השונות מציעות אינספור מסלולים, הנבדלים ביניהם בגובה התשלומים, במשך הפריסה, בשירותים הנלווים וכן הלאה. כמובן שבדומה לבעלי מקצוע אחרים, העובדה שנהגי המוניות תלויים לחלוטין ברכבם אף גורמת להם לבחור במסלול התפעולי.

מעבר לכך, השכרת מונית בליסינג מאפשרת לנהג לבצע את העבודה שלו בראש שקט. כאשר אינו צריך לדאוג מהנטל הכלכלי שמורגש הרבה פחות, ועל אחת כמה וכמה כשההוצאות על התחזוקה לא חלות עליו, יכול הוא להתמקד בנהיגה בלבד.