רישיון נהיגה על רכב דו גלגלי –

קשה להחליט? קל לעשות!!

שיחה עם חגי צרפתי, מנהל בית הספר "חגי אופנועים"

זה הפך לחלק משגרת חיינו. הקללה השקטה הזו שאנו מסננים שלוש ארבע פעמים ביום בממוצע, כשעוד דקה חלפה ואנחנו עדיין תקועים באותו פקק מלפני שעה וחצי.
ואז עובר לידינו בשלווה רוכב האופנוע או הקטנוע, וגם חולף על פני עשרת הרכבים שלפנינו ואז הקללה כבר פחות שקטה והיא מלווה בהכרזה חד משמעית – לא עוד!
בשנה הבאה גם אני על אחד כזה !.
בעוד שנה? למה רק בעוד שנה?
בית ספר ללימוד נהיגה "חגי אופנועים" (לאופנועים וקטנועים מכל הסוגים) לא רק ילמדו אתכם לנהוג בצורה הנכונה, המקצועית והבטיחותית ביותר על רכב דו גלגלי, אלא שגם  תקבלו את הרישיון המיוחל תוך שבוע ימים.
"מניסיוני ההחלטה בכלל להוציא רישיון על רכב דו גלגלי היא השלב הקשה ביותר בכל התהליך", אומר חגי, מנהל בי"ס "חגי אופנועים".
"מי שכבר מגיע אלינו כהוא סגור על העניין מכל הבחינות: מבחינת החיסכון בעלויות, החיסכון בזמן והנוחות, מגלה עד מהרה שהתהליך כולו הוא בסך הכול די פשוט", מוסיף חגי.
אתה מוצא שהצד הבירוקראטי של בדיקת עיניים למשל או למידה למבחן תאוריה לאופנוע למי שצריך לעבור את המבחן בגלל שאין לו רישיון רכב מרתיעים את מי שכבר הגיע אליכם ?
חגי אופנועים: "בדרך כלל ממש לא. היתרונות בכל הפרמטרים עולים בהרבה על הטרחה. מי שמגיע אלינו לחגי אופנועים בדרך כלל כבר החליט סופית ויודע שהתהליך הבירוקראטי הוא אולי לא נוח, אבל הוא ללא ספק שווה את המאמץ בדרך אל הנוחות הגדולה והרגשת החופש שמעניקה הנהיגה על קטנוע או אופנוע".  
יש בכל זאת מי שמגיע אליכם ועדיין לא סגור על עצמו לגמרי?
חגי אופנועים: "יש מיעוט כזה אבל אני יכול להעיד שרובם הגדול בסופו של דבר, מחליט ללכת על זה ללא היסוס נוסף. זה מסוג הדברים שבהם היתרונות כל כך בולטים, שזה כמו לשכנע את המשוכנעים. אני גם לא פגשתי רוכב אופנוע או קטנוע שהתחרט על ההחלטה לאחר מכן".
יש עוד דברים חשובים שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים ללמד?
חגי אופנועים: "הכי פשוט להגיע ולהתרשם. כל מי שיגיע אלינו לחגי אופנועים יקבל הסבר מפורט ויעוץ בכל נושא הקשור ללימוד, הרישיון, בחירת נפח האופנוע ועוד".