אירועי פסח בירושלים

כמדי שנה גם השנה צפויים לפקוד את ירושלים עשרות אלפי מבקרים במהלך השבוע שבו יחגוג העולם היהודי את חג הפסח, והעולם הנוצרי את חג הפסחא. עיריית ירושלים מתכוננת מראש למספר המבקרים העצום, ובייחוד למבקרים מחוץ לעיר, שיכבידו מאוד על התנועה בצירים המרכזיים בעיר בכלל, ובאזור העיר העתיקה בפרט.

ירושלים בפסח - עדיף בלי רכב

בין אם אתם רוצים לסייר בסמטאות העיר העתיקה או להשתתף באחת הפעילויות שעורכת הקרן למורשת הכותל המערבי לרגל הפסח בירושלים, תצטרכו קודם כל להגיע לאזור העיר העתיקה. מומלץ להשתדל ולהגיע לירושלים בתחבורה ציבורית - מוניות שירות שיביאו אתכם עד למרכז העיר, אוטובוסים בין עירוניים עד לתחנה המרכזית, או הרכבת שמגיעה לתחנת מלחה מדי שעה. אם אתם בכל זאת מגיעים ברכב פרטי לירושלים, ההמלצה שלנו היא להשתדל לחנות באחד מחניוני "חנה וסע" של העירייה, ולא לנסות להתקרב עם הרכב לעיר העתיקה עצמה. המשטרה והעירייה חוסמות את הכבישים באזור חומת העיר העתיקה, ויאפשרו רק לתושבי הרובעים העתיקים להיכנס לתחום העיר העתיקה עם רכב. מהחניונים השונים ברחבי העיר תוכלו להגיע בקלות לאזור העיר העתיקה בתחבורה ציבורית - אוטובוסים, מוניות או הרכבת הקלה, ולחסוך מעצמכם את הפקקים ואת הנסיעה ברחובות לא מוכרים.


אירועי פסח לילדים

מלבד הסיורים בעיר העתיקה מציעה ירושלים לחוגגים ולמבקרים עוד מגוון עצום של פעילויות, בייחוד למשפחות עם ילדים - הצגות לילדים יעלו מדי יום בתיאטרון הקרון שבשכונת ימין משה, כל יום הצגה שונה. הפעלות לילדים יתקיימו באגף הילדים והנוער במוזיאון ישראל, אליו יוכלו הילדים להיכנס ללא תשלום לכל אורך ימי החג, ובמוזיאון חצר היישוב ישחקו הילדים במשחקי הילדות של המאה הקודמת הייחודיים לילדי ירושלים. והשנה אטרקציה מיוחדת לילדים - עיר הקרח, חוויה ייחודית עשויה כולה מקרח במסגרת פסטיבל קרח בינלאומי במתחם הרכבת הישן.

אירועי פסח במוזיאונים

גם המבוגרים שבחבורה יוכלו ליהנות מתערוכות, מופעים וסיורים ברחבי העיר. במוזיאון ישראל מומלצת במיוחד התערוכה המוקדשת לחייו ולמותו של הורדוס שנפתחה לאחרונה, במוזיאון מנחם בגין ניתן יהיה לשמוע על פועלו של בגין החל מימיו באצ"ל ועד לפרישתו מראשות הממשלה, ובמוזיאון ארצות המקרא שייפתח חינם במהלך חול המועד תתקיים תצוגה מיוחדת המוקדשת לעולם המתים המצרי, המומיות והפפירוסים. מופעים והופעות אם מוזיאונים פחות מדברים אליכם, אבל אתם מתחברים יותר לעולם המוזיקה, במועדון הזאפה תוכלו לבחור במהלך החג בין הופעה של אביב גפן, עידן עמדי, עמיר בניון או שלום חנוך. אם אתם מעדיפים לשיר בעצמכם, מועדון הצוללת הצהובה יארח בפסח את הטיש הגדול של משה להב, ומדי ערב יתארחו אומנים מקומיים. לחובבי המוזיקה הקלאסית יתקיימו שני מופעים מיוחדים במרכז המוזיקה בעין כרם, וחובבי התיאטרון ייהנו מהצגה ייחודית של תיאטרון הקרון, שיוצאת מתוך האולם אל סמטאות שכונת ימין משה.

לפרטים והרשמה באתר מורשת הכותל: סיורים בירושלים